کد خبر: 1059620 A

معاون دادگستری البرز خبر داد:

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از تدوین و انتشار طرح پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، جعفر داراب خانی اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای کنترل و کاهش جرایم به ویژه جرم سرقت، انجام طرح تحقیقاتی پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن در دستور کار معاونت قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در گام نخست با دعوت از نمایندگان ارشد دستگاههای مربوطه و تبادل اطلاعات، وضعیت استان البرز در بروز و ظهور جرم سرقت تحلیل و بررسی شد و سپس آمار و اطلاعات مربوط به این جرم، تجمیع و آنالیز شد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: طرح فوق شامل بیان مسأله، آسیب شناسی پدیده سرقت خودرو و وسایل داخلی آن و تقسیم وظایف دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی و مراجع خدمات رسان برای پیشگیری از این جرم است.

وی افزود: با دستور رئیس کل دادگستری استان البرز، طرح موصوف در اختیار مدیران دستگاه های ذیربط برای بهره برداری و اجرا قرار گرفته که نتایج اجرای آن متعاقباً اعلام می شود.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: سرقت خودرو، لوازم و محتویات داخل خودرو، از جرایم علیه اموال است که در مقایسه با سایر سرقت ها، دارای فراوانی زیادی بوده و نرخ بالای وقوع این جرم، احساس امنیت شهروندان را کاهش می دهد که اجرای طرح "پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن"، تا حصول نتیجه قطعی و نهایی، با جدّیت توسط این معاونت پیگیری می شود.

دادگستری کل البرز جعفر داراب خانی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری طرح پیشگیری از سرقت خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر