کد خبر: 1059494 A

معاون رئیس جمهوری در سمنان مطرح کرد:

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: هنر ما باید حمایت از بخش خصوصی باشد و با پول دولتی نمی شود برای توسعه کارآفرینی اقدام کرد اما بخش خصوصی میدان دار توسعه رویه های علمی و فناورانه در کشور است.

به گزارش ایلنا از سمنان، سورنا ستاری بیان کرد: تغییر نگرش و فرهنگ‌سازی برای توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری با تلاش دولت و بخش خصوصی در استان سمنان ایجاد شده است.

وی افزود: از رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان می خواهم در ارتباط با رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان شهرستان گرمسار مطالعاتی انجام داده و برای رفع مشکلات پیشنهاداتی ارائه کند.

ستاری یادآور شد: تغییر نگرش در استان سمنان برای توسعه پارک های علم و فناوری بسیار ارزشمند بوده و برای رونق شرکت های دانش بنیان تمام مسئولان در استان به نوعی دغدغه دارند.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اهمیت نیروی کار خلاق را درک کنیم و اکنون توجه به شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد برای آحاد جامعه نهادینه شده است.

ستاری با اشاره به اینکه سرمایه اصلی مردم در جیب‌های‌شان نیست بلکه در ذهن های‌شان است، گفت: برای توسعه شرکت های دانش بنیان علاوه بر توجه به امر فرهنگ سازی باید زیرساخت ها هم تکمیل شود.

وی ادامه داد: شرکت عقاب افشان از حالت کارخانه داری بیرون آمده و اکنون یکی از صنعت داران کشور است.

ستاری اضافه کرد: تعیین تکلیف ۲۰ هکتار از اراضی پارک علم و فناوری استان انجام شود تا شرکت ها بتواند در این اراضی سرمایه گذاری کنند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان یک میلیارد تومان سرمایه ثبت دارد که باید این رقم ناچیز تقویت شود.

وی اظهار کرد: مطالعه تکنولوژی های بهینه سازی آب و فاضلاب باید حتما اجرا شود و شرکت های دانش بنیان در انجام امور باید فوق العاده کار کنند.

سمنان شرکت عقاب افشان معاون علمی فناوری رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر