کد خبر: 1059266 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین:

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: سال گذشته در ۴۴ فقره آتش سوزی بیش از هزار هکتار از اراضی قزوین طعمه حریق شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهران شنتیایی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته 44 فقره آتش‌سوزی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست این استان رخ داد و بیش از هزار هکتار از اراضی ملی و مناطق حفاظت شده طعمه حریق شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: طی یکسال گذشته 40 فقره آتش‌سوزی در اراضی ملی و مناطق حفاظت شده استان قزوین روی داد و تنها یک درصد این موارد در مناطق صعب‌العبور ، 90 درصد آتش‌سوزی‌های خطای انسانی و 10 درصد آتش سوزی عمدی بود.         

وی تصریح کرد: علاوه بر مناطق حفاظت شده و شکار تیر اندازی ممنوع این آتش سوزی ها در مناطق آزاد و جنگل های مختلف هم صورت گرفت که در تمامی موارد یگان حفاظت محیط زیست با هماهنگی منابع طبیعی و مشارکت تشکل های محیط زیست  وارد عمل شده است.           

شنتیانی افزود: همه ساله برنامه‌های آموزشی مختلفی در راستای صیانت از این منابع توسط دهیاران، شوراهای اسلامی و کارشناسان محیط زیست افراد و روستاییان، عشایر انجام می‌شود که خوشبختانه در کاهش آتش سوزی‌ها بسیار مفید بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان ضمن تاکید بر ارزشمند بودن محیط زیست از مردم طبیعت دوست و علاقمند به محیط زیست استان قزوین تقاضا کرد که نکات ایمنی را در طبیعیت رعایت کنند.

آتش سوزی استان قزوین حفاظت محیط زیست طبیعت منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر