کد خبر: 1059095 A

با تجهیز آزمایشگاه مرکز سلامت محقق شد؛

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر گفت: در راستای ارائه خدمات باکیفیت به مردم، آزمایشگاه مرکزی این شهرستان (آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت بندرخمیر) به یک دستگاه الایزا تجهیز شد که از این پس آزمایشات هورمونی و تیروئیدی در خود شهرستان بندرخمیر انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، احمد چنگائی اظهار کرد: این مرکز با نصب یک دستگاه الایزا (دستگاه خوانش آزمایش‌های هورمونی و تیروئیدی) از ابتدای امسال (فروردین1400) تمامی آزمایش‌های هورمونی و تیروئیدی را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه افراد زنان باردار و افرادی که نیاز به چکاب دوره‌ای دارند می‌توانند از این آزمایشگاه استفاده کنند، تصریح کرد: دستگاه الایزا قادر به انجام آزمایش‌های هورمونی، تیروئید، هپاتیت B، هپاتیت C و HIV با دقت بسیار بالا و جواب دهی حداکثر 48 ساعت است.

چنگائی افزود: در گذشته این آزمایش‌ها به‌صورت سیستم ارجاع و عقد قرارداد، به آزمایشگاه خصوصی در مرکز استان (بندرعباس) ارسال می‌شد اما هم‌ اکنون با وجود این دستگاه در آزمایشگاه مرکزی شهرستان (مرکز خدمات جامع سلامت بندرخمیر) تمامی آزمایش های هورمونی و تیروئیدی در این مرکز انجام می شود.

 

زنان سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر