کد خبر: 1059090 A

مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی مشهد گفت: جذب ۱۹۲ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال از اعتبارات خط اعتباری مکانیزاسیون در سال ۹۹ در مشهد صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، افشین گلچهره مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی مشهد گفت: در سال ۹۹ بالغ بر مبلغ ۱۹۲ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال با جذبی معادل ۱۵۷ درصد نسبت به سهمیه مصوب اعتبارات مکانیزاسیون در مشهد محقق شده این در حالی است که اعتبارات ابلاغی این شهر ۱۲۹ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال بوده است.

او افزود: سهمیه ابلاغی برای تجهیز، ارتقاء خرید ماشین آلات و تجهیزات در بخش‌های زراعی و باغی می‌باشد و با توجه به تقاضای بهره برداران وبررسی ونظارت کارشناسان تعداد ۲۰۵ متقاضی، جهت اخذ تسهیلات و فرآیند اخذ وام به شعب بانک‌های عامل معرفی شده اند.

مسئول مکانیزاسیون جهاد کشاورزی مشهد ادامه داد: برنامه ریزی، ایجاد، توسعه و حمایت از مکانیزاسیون یکی از مهمترین معیار‌ها و شاخص‌ها برای بالا بردن راندمان تولیدات و محصولات زراعی بوده است.

گلچهره بیان کرد: با مجموع اعتبارات جذب شده در سال ۹۹، تعداد ۸۷ دستگاه تراکتور، ۵ دستگاه کمباین، ۱ دستگاه پهپاد سمپاشی کشاورزی، ۱۱۶ دستگاه ادوات دیگر و تجهیزات مرتبط مورد استفاده و بهره برداری متقاضیان قرار گرفته و باعث افزایش ارتقاء عملکرد مکانیزاسیون و شاخص ضریب عملکرد مکانیزاسیون ۱٫۹ اسب بخار در هکتار بوده است.

جهاد کشاورزی شاخص کشاورزی مشهد برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر