کد خبر: 1059074 A

فرماندار مهریز خبر داد:

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان مهریز از اعمال محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا زارع زاده در نشست اضطراری کرونا در فرمانداری مهریز گفت: با توجه به وضعیت فعلی و به دلیل اهمیت حفظ جان و سلامتی مردم، برخی از محدودیت‌ها مجددا در شهرستان مهریز اعمال خواهد شد.

 فرماندار مهریز افزود: با توجه به فعال بودن دوربین‌های نظارتی سطح شهر تمامی تردد‌ها از ساعت ده شب تا سه صبح کنترل و جریمه اعمال می‌شود.

وی افزود: همه نهاد‌ها، ادارات، دستگاه‌ها موظف به اجرا و نظارت بر رعایت پروتکل‌ها هستند و تمامی اصناف سطح شهر تا ساعت بیست و یک سی دقیقه مجاز به فعالیت هستند و بعد از آن تعطیل هستند.

زارع زاده اظهار داشت: برگزای هرگونه مراسم‌های تجمعی و عزاداری در آرامستان‌ها و دیگر اماکن سطح شهر ممنوع است.

وی همچنین بر پرهیز از برگزاری هرگونه مراسم در شهرستان تاکید کرد.

زارع زاده گفت: تفرجگاه غربالبیز مهریز و کوهریگ مسدود و همه پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر تا پایان ماه مبارک رمضان تعطیل است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز در این نشست رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پوشیدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راه مقابله با این ویروس برشمرد.

پورمازار با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا و ویروس جهش یافته افزود: در طی چند روز گذشته با افزایش سه برابری آمار ابتلا به کرونا مواجه هستیم و این زنگ خطر جدی محسوب می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز افزود: انتظار می‌رود مردم از شب نشینی‌های خانوادگی، تجمعات غیر ضرور و حضور در تجمعات و دورهمی و برگزاری مراسمات و سفر به مناطق ییلاقی شهرستان پرهیز کرده و رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی تلقی کنند.

وی با ابراز نگرانی از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و مسافرت‌های نوروزی شکل گرفته، افزود:افزایش مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان بالارفتن مبتلایان نشان می‌دهد که اگر دقت لازم صورت نگیرد خطر افزایش بیش از پیش خواهد بود.

بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان فرماندار ماسک ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر