کد خبر: 1059037 A

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: امسال ۲۰ هزار و ۲۷۲ مسافر خارجی در ورودی‌های این استان تب‌سنجی و از نظر سلامت پایش شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، غلامرضا صیادی در این خصوص افزود: این تعداد مسافر خارجی در اجرای طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی" با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از ۲۵ اسفند پارسال تا پایان ۱۶ فروردین ماه امسال تب‌سنجی و پایش سلامت شدند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ۲ قرارگاه مرزی در استان شامل مرز هوایی در بخش پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و مرز زمینی در دوغارون شهرستان تایباد به منظور استقرار نیروهای هلال احمر انتخاب شده است که تاکنون ۶ هزار و ۱۵۵ نفر در فرودگاه و ۱۴هزار و۱۱۷ نفر در مرز دوغارون سنجش شده‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به تجلیل رییس جمهوری از اجرای این طرح گفت: در این غربالگری تاکنون ۸۳۷ مسافر خارجی مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ تشخیص داده شدند که آزمایشهای لازم از آنان توسط نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

وی افزود: اجرای این طرح تا ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد.

امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی رییس جمهوری سلامت فرودگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر