کد خبر: 1058924 A

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا:

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری‌ کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: در موج چهارم، محدودیت ها بر اساس طرح جامع و رنگ بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی، اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.

وی ادامه داد:‌ آماده باش کامل بیمارستان ها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی اندیشیده شده و همچنین فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی و کمک های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می کند.

معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست برای راه اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.

تشدید نظارت ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها،مراکز خرید و رستوران ها و بخش های مختلف استان از دیگر موارد مورد تاکید قاسم پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.

وی بیان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با جدیت باید ادامه پیدا کند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان پذیر نبوده و طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.

وی ادامه داد: استان فارس از استان های بزرگ و مسافرپذیر است و  زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده  پلیس نمی تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع رسانی کردیم  که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.

به گفته قاسم‌پور  در ابتدای نوروز  تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها، تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد:  نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد و مشکلات و گرفتاری های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می رود عده ای بدون در نظر گرفتن تلاش ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد  و برنامه ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان ها قرار داده است.

قاسم پور در ادامه افزود:  فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ  و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش ها زحمات و برنامه ریزی های علمی و کارشناسی دارد.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری ها و فداکاری های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سوال نبرید.

به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به خاطر حفظ جان مردم تا ریشه کنی کامل کرونا ادامه دارد.

وی از تریبون داران خواست با در نظر گرفتن این موضوع مراعات کنند و در حفظ فضای همدلی استان کوشا باشند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال ۳۶۶هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ ۸۵۶۰واحد صنفی را  نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تاکید کرد: به رغم همه این سختگیری‌ها  مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.

وی اظهار کرد : نوروز امسال نسبت به سال ۹۸  با کاهش ۱۹ درصدی  تردد و کاهش  ۷۸ درصد بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رو به رو بوده ایم.

قاسم‌پور گفت: بیش از ۹۰ درصد اسکان در منازل شخصی، چادر،  مدارس و مهمانسراهای دولتی انجام می‌شد که امسال کلا تعطیل بود.

وی افزود: در شرایط فعلی  ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز ۱۳ فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی ها تداوم داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

بخش حمل و نقل پوشش خدمات رسانی به مردم دانشگاه های علوم پزشکی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر