کد خبر: 1058901 A

معاون استاندار البرز:

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز گفت: با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری کرونا میزان ابتلا به کووید ۱۹ با شیب تندی رو به افزایش است تا جایی که شهرستان طالقان نارنجی، اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان به وضعیت قرمز درآمدند.

به گزارش ایلنا از البرز، نورمحمد فردی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه ۷ استان در وضعیت قرمز قرار گرفته و استان البرز نیز جزو این استان ها است، افزود: شهرستان طالقان نارنجی و اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

فردی تصریح کرد: در شهرستان های استان هر کدام بر اساس دستور العمل های گذشته با توجه به وضعیت رنگ ها محدودیت های خاص خود را دارند که باید به دقت پروتکل ها را رعایت کنند تا وضعیت را بتوان مدیریت کرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه تهران و البرز در وضعیت کرونا یک استان دیده شده اند و طرح  تردد خودروها به شیوه گذشته اجرا می شود، افزود: دیروز در استان  14 نفر فوتی و 673 نفر بستری شدند و امروز تاکنون 10 نفر فوتی و 630 نفر بستری داشته ایم. 

وی با بیان اینکه آمار بیماران به شدت در حال افزایش است و مردم باید به دقت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و تذکرها بسیار ضروری تر از گذشته باید باشد، افزود: برای اینکه مردم در جریان امور قرار گرفته و بیش از پیش شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی باشیم، تبلیغات محیطی و فعالیت‌های مختلف در فضای مجازی صورت گیرد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: همکاری شهروندان البرزی نقطه قوت ما در مقابله با کرونا است که با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات تا کنون بر این امر تداوم بخشیدند اما با توجه به وضعیت شهرستان‌های استان به شهروندان البرزی هشدار می‌دهم که نشانه ها را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند. 

معاون استاندار گفت: رسانه‌های استان البرز از زمان شیوع کرونا  رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند اما این پایان کار آنها نیست،  بی‌تفاوتی رسانه‌ای می‌تواند به عادی انگاری وضعیت در جامعه منجر شود و می‌بایست همچنان زنگ هشدار توسط رسانه‌ها برای مردم و جامعه نواخته شود.

فردی گفت : رسانه‌های دغدغه محور می‌ توانند رفتارهای صحیح مردم در مبارزه و پیشگیری از کرونا را بیان و جامعه را هوشیار و به مدد تولیدات رسانه‌ای در راستای تقلیل ضریب شیوع و نفوذ کرونا عمل کنند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز همچنین در خصوص توزیع میوه شب عید تصریح کرد: 30 غرفه در سطح استان دایر بود که به صورت مرتب از سوی بنده نظارت و بازدیدهای میدانی زیادی در خصوص کیفیت صورت گرفت که  در برخی نقاط مشکل داشت.

فردی در ادامه به وضعیت توزیع مرغ اشاره کرد و افزود: وضعیت توزیع مرغ خیلی مناسب نبود به خاطر اینکه تقاضا بیش از حد شهروندان و کمبود عرضه در سطح بازار منجر به صف های طولانی گردید اما از دیروز با توجه به عرضه 200 تن مرغ وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است و صف های طولانی در سطح استان وجود ندارد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استانداری البرز با بیان اینکه افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید در دستور کار شورای اطلاع‌رسانی قرار گیرد، افزود: شورای اطلاع رسانی با تشکیل جلسات مستمر و پیگیری مصوبات شورا توانسته است نقش مکملی در جریان رسانه و فضای مجازی استان ایفا کند.

فردی در خصوص ثبت نام از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری گفت: مهلت تعیین‌شده برای این منظور یک هفته بوده و ۲۲ فروردین پایان می‌یابد.

وی با توجه به شرایط کرونایی، از داوطلبان شورا‌های روستا خواست از امروز تا پایان مهلت یک هفته ای، حتی الامکان به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند.

معاون استاندار افزود:  افراد دارای شرایط لازم و علاقه مند به توسعه منطقه، برای ثبت نام اقدام کنند.

معاون استاندار البرز کرونا در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر