کد خبر: 1058864 A

طی پیامی صورت گرفت؛

معاون اول رئیس جمهوری در پیامی درگذشت استاندار اسبق قزوین، چهارمحال بختیاری و کرمانشاه را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در این پیام تسلیت آورده است: در گذشت مدیر خدوم مرحوم جناب آقای سید علی نکویی زهرایی استاندار اسبق قزوین، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه موجب تاسف و تاثر گردید.

معاون اول رئیس جمهوری در این پیام تسلیت ادامه داد: مصیبت فقدان این مدیر متدین، انقلابی، پرتلاش و خدمتگزار را به خانواده محترم و سایر بستگان داغدار صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسألت دارم.

سیدعلی نکویی زهرایی فعال سیاسی باسابقه و استاندار اسبق قزوین، چهار محال و بختیاری و کرمانشاه بامداد دوشنبه بر اثر بیماری سرطان در بیمارستان میلاد اصفهان درگذشت. نکویی زهرایی از فعالان سیاسی دوران پیش از انقلاب بود که مسوولیت اجرایی در دولت‌های اصلاحات و سازندگی داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب از ابتدای سال ۵۸ از وزارت کشور مأمور و به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد. حدود سه سال فرمانداری نجف آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رئیس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی و سپس مدتی فرماندار اصفهان و پس از آن نیز مسوولیت استانداری باختران (کرمانشاه) از جمله سوابق اجرایی اوست؛  نزدیک به ۶ سال در کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن حضور داشت.

نکویی بعد از استانداری کرمانشاه به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد و پس از سه سال خدمت در این استان درخواست بازنشستگی داد و در اصفهان مسوولیت راه اندازی و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان را بر عهده گرفت.

نکویی پس از خرداد ۷۶ و انتخاب ریاست جمهوری وقت مجدد دعوت به کار شد و مسئولیت استانداری قزوین را عهده دار شد و سپس به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی تا پایان شهریور ۸۴ به فعالیت خود ادامه داد و با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شد.

 

بازنشستگی رییس جمهوری سرطان معاون اول رئیس جمهوری چهارمحال بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر