کد خبر: 1058786 A

سرمربی تیم شمشیربازی فولاد مبارکه سپاهان خبر داد:

سرمربی تیم شمشیربازی فولاد مبارکه سپاهان گفت: بهترین آکادمی شمشیربازی غرب آسیا در اصفهان قرار دارد و در آبان ماه امسال میزبان مسابقات جهانی اسلحه سابر هستیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، فرهاد رضایی با اعلام این خبر اظهار داشت: شمشیربازی در اصفهان قدمت ۵۷ ساله دارد و در سال ۱۳۴۳ هیات شمشیربازی استان اصفهان تشکیل شد و در طول این سال‌ها همیشه در بخش‌های مختلف از جمله داوری، مربیگری، کسب مقام و استعدادیابی در جمع سه استان برتر کشور قرار داشته است.

وی ادامه داد: باشگاه سپاهان در شمشیربازی بانوان همیشه مقام اول یا دوم کشور را کسب کرده با ورود به شمشیربازی آقایان یک تیم کاملا بومی در اصفهان تشکیل و با حمایت‌های که باشگاه از این تیم کرد، موفق به کسب عنوان قهرمانی کشور شد.

رضایی با اشاره به حمایت‌های باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از رشته شمشیربازی یادآور شد: باشگاه سپاهان در شمشیربازی بانوان همیشه مقام اول یا دوم کشور را کسب می‌کرد، اما در شمشیربازی آقایان ملی پوشان اصفهان عضو تیم شهر‌های دیگر بودند و خارج از استان بازی می‌کردند، با ورود باشگاه سپاهان به شمشیربازی آقایان یک تیم کاملا بومی در اصفهان تشکیل شد و با حمایت‌های که باشگاه از این تیم داشت، موفق به کسب عنوان قهرمانی کشور شدیم.

وی در خصوص پرورش استعداد‌های شمشیربازی در سپاهان گفت: سنی که برای استعدادیابی شمشیربازی مشخص کرده‌ایم ۹ تا ۱۴ سال است، استعدادیابی، اولویت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان است تا بتوانیم قهرمانان خوبی را برای آینده شمشیربازی کشور تربیت کنیم.

سرمربی تیم شمشیربازی فولاد مبارکه سپاهان در خصوص زیرساخت‌های این رشته ورزشی در استان اصفهان گفت: بهترین آکادمی شمشیربازی غرب آسیا در اصفهان است و بعد از اینکه ستاد مقابله با کرونا اجازه برگزاری اردو‌های تیم ملی را داد، ۵ اردوی تیم ملی در این آکادمی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در آبان ماه امسال میزبان مسابقات جهانی اسلحه سابر هستیم؛ این مسابقات رنگینگ جهانی دارد و قهرمانان صاحب نام کشور‌ها در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

استان اصفهان اصفهان فولاد مبارکه مسابقات جهانی غرب آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر