کد خبر: 1058760 A

معاون وظیفه عمومی پلیس البرز خبر داد:

معاون وظیفه عمومی پلیس البرز گفت: تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های 1355 تا 1382 باید وضعیت خدمتی خود را در سال 1400 مشخص کنند.

به گزارش ایلنا از البرز، سرهنگ محمدرضا چگینی، اظهار داشت: تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۲ باید مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی، وضعیت خدمتی خود را در سال ۱۴۰۰ مشخص کنند.

وی افزود: دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

معاون وظیفه عمومی پلیس البرز عنوان کرد: افرادی که قبل از سن مشمولیت، ترک تحصیل کرده یا فارغ التحصیل شده اند از تاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام)، ۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیلی که شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر ۶ ماه مهلت دارند تا با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ برای ادامه خدمت دوره ضرورت، اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی پلیس البرز در ادامه افزود: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت، پس از انقضای مدت اعتبار آن، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود، به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

وی بیان کرد: مشمولانی که در مهلت تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، با محرومیت‌های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام، عدم دریافت مستمری از سازمان‌های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی، عدم صدور پروانه کسب و … مواجه خواهند شد.

چگینی اظهار کرد: طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا سه ماه باشد، ۹۰ روز اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از سه ماه باشد تا ۱۸۰ روز اضافه خدمت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال باشد، علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، تلفن گویای ۰۹۶۴۸۰ و یا پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

خدمت سربازی سرهنگ چگینی نطام وظیفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر