کد خبر: 1058743 A

رئیس اتاق بازرگانی البرز خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از موافقت ستاد هماهنگی اقتصادی کشور در مورد تمدید دوره تامین مالی و بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی واحدهای صنعتی خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، پرهام رضایی با اشاره به مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی کشور اظهار داشت: در جلسه دویست و دهم ستاد اقتصادی کشور تصمیم مهمی در مورد تمدید دوره تامین مالی و بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی اخذ شده است.

وی افزود: این موضوع خبر خوبی برای تولید کنندگان است که جای خوشحالی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه این مصوبه به تایید رئیس‌جمهور رسیده است، بیان کرد: بر اساس این مصوبه بانک‌ها مجاز هستند که در صورت درخواست اشخاص و بنگاه‌های اقتصادی متقاضی نسبت به امهال یک ساله تسهیلات ارزی که از محل منابع داخلی بانک‌ها بوده است، اقدام کنند.

رضایی با بیان اینکه مدت ذکر شده از طریق مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی به حداکثر طول دوره مالی طرح‌ها علاوه بر تمدیدهای قبلی اضافه می‌شود، عنوان کرد: در این مصوبه بانک‌های عامل مجاز هستند که در صورت درخواست بنگاه‌های اقتصادی متقاضی نسبت به امهال یکساله تسهیلات ارزی پرداخت شده از محل جز(د) بند(6) قانون بودجه سال 88 کل کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

وی  با بیان اینکه دوره سپرده گذاری ارزی بانک مرکزی نزد بانک عامل یکسال تمدید شده است، گفت: درصورت امهال تسهیلات ارزی بانک‌های عامل موظف هستند بابت امهال این تسهیلات و طی دوره مزبور نسبت به خروج نام متقاضی از سرفصل مطالبات غیر جاری و توقف عملیات اجرایی وصول مطالبات اقدام کنند.

اتاق بازرگانی البرز تسهیلات ارزی پرهام رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر