کد خبر: 1058719 A

شهرداری اصفهان در پیامی در گذشت رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان و استاندار اسبق استان های قزوین و کرمانشاه را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سیدعلی نکویی دار فانی رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان و استاندار اسبق استان های قزوین و کرمانشاه، بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

در پیام قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان آمده است:

مرده آن است که نامش به "نکویی" نبرند

این بار باید کلام “انا لله و انا الیه راجعون” را ناباورانه و در نهایت اندوه و ماتم برای استاد سیدعلی نکویی بر حافظه این سطور نوشت.

پیشکسوت و فعال سیاسی، مدیر ملی و استانی، مردی صدیق، منزه و وارسته که اخلاق، آداب و مشی فعالیت سیاسی را توأمان به نسل جوان می‌آموزاند؛ بزرگمردی که باورهای انسانی را زندگی کرد، مرد نیک‌اندیشی‌ها و همت‌ها بود، در شرایط سخت، همواره امیدبخش بود و مدبرانه عمل می‌کرد.  

او اسوه و استوانه‌ای بود که همگی او را به خلوص می ستودند. اخلاق انسانی و تقوای الهی را در فعالیت‌های خود به غایت مدنظر داشت و مجاهدی نستوه برای آرمان های کشور و میهنش بود.

اینجانب مصیبت جانکاه فقدان این سرمایه ارزشمند را به خانواده معزز وی، مسئولین کشوری و استانی، دوستان و آشنایان، همراهان، مبارزان پیروزی انقلاب اسلامی، احزاب، گروه ها و همکاران تسلیت گفته، برای او، علو درجات و غفران الهی و برای بازماندگانش، صبر و آرامش آرزومندم.

سازمان عدالت و آزادی منطقه اصفهان نیز در گذشت سید علی نکویی را تسلیت گفت:

انالله و انا الیه راجعون

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما  

در میانه همه‌گیری ویروسی منحوس و در میان روزهایی که مرگ، ترجیع بند زندگی شده است، نکو مردی از میان ما رفت که اصلاح‌طلبی تجربه زیسته‌اش و اخلاق‌مداری ضمیمه سیاست‌ورزیش بود.

نیکو مردی تلاشگر که هم مرد میدان جنگ و هم مرد میدان سازندگی و اصلاحات بود، استاندار مقاوم و شجاع کرمانشاه زیر بمباران و آتش جنگ و استاندار قزوین در دوران اصلاحات بود.

 سید علی نکویی؛ پدری مهربان برای کنشگران سیاسی اصلاح‌طلب اصفهان که اصلاحات را چه در قالب جنبش  و چه در قامت کنش، صبورانه راهبری و رهبری کرد و نماد زیست شرافتمدانه سیاسی بود.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی منطقه اصفهان این فقدان جانکاه را به همه کنشگران سیاسی و اصلاح‌طلبان ایران و اصفهان تسلیت گفته و از درگاه باری تعالی برای روح آن مرحوم آمرزش و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌نماید.

 

 

 

 

اخلاق اصفهان پیروزی انقلاب اسلامی جنگ اصلاحات شهردار اصفهان سازمان عدالت و آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر