کد خبر: 1058681 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان؛

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: شهرک صنعتی سفیدرود رشت ظرفیت های فراوانی برای راه اندازی صنایع مادر و صنایع کوچک دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان طی بازدیدی از شهرک صنعتی سفیدرود رشت با اشاره به مزایای این شهرک‌صنعتی خاطرنشان کرد: قرار داشتن در مرکز استان به عنوان بزرگ‌ترین شهرک صنعتی و نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل مزایای این شهرک است.

سعیدی کیا در ادامه تصریح کرد: در استان هزاران هکتار عرصه شالیزاری و زراعی وجود دارد این در حالی است که عرصه‌های صنعتی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان ۱۸۵۸ هکتار است که از این میزان ۳۰ درصد از آن نیز به تأسیسات و فضای عمومی داخل شهرک‌ها اختصاص یافته است.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان لزوم حفظ محیط زیست در استان را لازمه‌ توسعه دانست و تصریح کرد: با توجه به این امر مهم، از سوی دیگر گیلان باید واجد حداقل‌های لازم برای استقرار صنایع باشد تا علاوه بر تضمین تولید و اشتغال برای استان و نیل به موفقیت‌های صنعتی مباحث زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی استان را نیز مدیریت کند.

سعیدی کیا تجمیع صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تنها راه علمی و عملی در حفظ محیط زیست استان عنوان کرد و افزود: در غیراینصورت پراکندگی صنایع می‌تواند مشکلات بسیاری را برای استان ایجاد کند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با اشاره به پتانسیل‌های موجود درگیلان اظهار داشت: اجرای زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، موجب پویایی وفعال شدن شهرک‌ها و نواحی صنعتی شده و رغبت سرمایه گزاران جهت سرمایه گذاری، تولید و اشتغال را بدنبال خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت: تکمیل وتوسعه زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و رفع نیاز صنعتگران ازجمله مهم‌ترین اهداف شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوده که امید است با افتتاح و بهره برداری از این پروژه‌ها گامی مناسب در جهت رشد و تعالی صنعت استان برداریم.

استان گیلان سرمایه صنایع کوچک فرودگاه حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر