کد خبر: 1058609 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: تیم‌های امداد و نجات هلال احمر این استان در طرح نوروزی برای ۲۱۹ نفر از هموطنان متاثر از ۵۱ حادثه جاده ای و کوهستان امداد رسانی کردند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: از 25 اسفند سال گذشته تا 15 فروردین امسال 50 مورد تصادف جاده ای و یک مورد حادثه کوهستان اتفاق افتاده و 219 نفر از هموطنان از این حوادث متاثر شدند.

موسوی با بیان اینکه در این سوانح پنج نفر از هموطنان در صحنه حادثه فوت شدند، اظهار داشت: 214 نفر از مسافران نوروزی آسیب دیده بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان مصدومان ناشی از حوادث بیان شده را 100 نفر بیان کرد و گفت: 12 مصدوم توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر برای مداوا به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

موسوی با بیان اینکه در طرح نوروزی امداد و نجات هلال احمر 92 تیم عملیاتی فعال شده بود، خاطرنشان کرد: در این تیم ها 241 نفر نجاتگر و امدادگر در حوادث، خدمات امدادی شبانه روزی ارائه داده اند.

 وی یادآوری کرد: در طرح نوروزی 49 دستگاه آمبولانس، 43 دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه خودوری کمک دار سبک در امدادرسانی به هموطنان در جاده های استان زنجان بکارگیری شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان/هلال احمر/طرح نوروزی /کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر