کد خبر: 1058596 A

سیدعلی نکویی زهرایی فعال سیاسی با سابقه و استاندار اسبق قزوین، چهار محال و بختیاری و کرمانشاه بامداد دوشنبه در بیمارستان میلاد اصفهان درگذشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نکویی زهرایی از فعالان سیاسی دوران پیش از انقلاب بود که مسئولیت اجرایی در دولت‌های اصلاحات و سازندگی داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اردیبهشت ۱۳۱۹ در محله بیدآباد مسجد سید اصفهان دریک خانواده مذهبی به دنیا آمد.

وی فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم  گذشته و اقدامات سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ از وزارت کشور مأمور و به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد.

حدود سه سال فرمانداری نجف آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رئیس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی و سپس مدتی فرماندار اصفهان و پس از آن نیز مسئولیت استانداری باختران (کرمانشاه) از جمله سوابق اجرایی اوست؛ نزدیک به ۶ سال در کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن حضور داشت.

نکویی بعد از استانداری کرمانشاه به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد و پس از سه سال خدمت در این استان درخواست بازنشستگی داد و در اصفهان مسئولیت راه اندازی و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان را بر عهده گرفت.

 پس از آنکه شهرستان قزوین  در سال ۷۵ از  زنجان جدا  و به استان تبدیل شد نکویی با روی  کارآمدن دولت اصلاحات در سال ۷۶  دعوت به کار شد و به عنوان  اولین  استاندار  قزوین  دوباره کار خود را از سر گرفت .

سپس به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی تا پایان شهریور ۸۴ به فعالیت خود ادامه داد و با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شد.

این فعال سیاسی پیشکسوت پس از یک دوره بیماری سرطان امروز درگذشت.

 

اصفهان بازنشستگی بیمارستان چهار محال و بختیاری دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر