کد خبر: 1058458 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا با اشاره به اینکه مجلس هیچ برنامه منسجمی برای اقتصاد کشور ندارد، گفت: تا زمانی که نمایندگان چشم انداز روشنی از اقتصاد کشور نداشته باشند،به هیچ وجه نمی توانند راه حلی مناسب برای بهبود اقتصاد کشور ارائه کنند.

به گزارش ایلنا حسین راغفر در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه افزایش نرخ یارانه باعث می شود که پیامدهای ناگواری داشته باشد بیان کرد: قطعا افزایش یارانه های نقدی خیانت به مردم و طبقات محروم و متوسط جامعه است.

وی با اشاره به اینکه تورم حاصل از افزایش قیمت یارانه ها و از بین رفتن تدریجی فرصت های  سرمایه‌گذاری خیانت به اقتصاد کشور است تصریح کرد: قطعا فقرا بازندگان چنین سیاست هایی هستند به طوری که افزایش نرخ تورم و از بین رفتن سرمایه گذاری باعث می شودتا بسیاری از مشاغل از چرخه فعالیت حذف شوند.

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) در ادامه با اشاره به اینکه افزایش تورم علاوه بر آسیب بر طبقات محروم سبب می‌شود تا تولید کنندگان واقعی به شدت متضرر شوند بیان کرد: متاسفانه در 16 سال گذشته به مراتب اتفاقاتی همچون افزایش نرخ یارانه و تورم حاصل از آن باعث شده تا با مشکلات متعددی مواجه شویم.

راغفر با اشاره به اینکه به نظر می رسد که اتفاقات مذکور سبب شده تا مشاغل زیادی در 16 سال گذشته به واسطه ورشکستگی به کل از بین بروند، تصریح می کند: پرداخت یارانه نقدی از سال 88 تاکنون باعث شده تا 450 هزار میلیارد تومان پول کشور که می توانست در بخش های مختلفی سرمایه گذاری شود و ایجاد اشتغال کند متاسفانه صرف هزینه و نیازهای های جاری مردم شد.

این اقتصاد دان با اشاره به اینکه پول هایی که بابت یارانه به مردم پرداخت شد می توانست در قالب ایجاد شغل و سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد درآمدزایی کند، ادامه داد: در این صورت مردم می توانستند از زندگی بهتری برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه عوامل مذکور سبب شده تا مجلس منفعلانه عمل کند، ادامه داد: مادامی که نمایندگان چشم انداز روشنی از وضعیت اقتصاد و عوامل ایجاد کننده بحران در اقتصاد نداشته باشند، به هیچ وجه نمی توانند راه حلی مناسب برای بهبود اقتصاد کشور ارائه کنند.

 

اقتصاد اقتصاد کشور جامعه دانشگاه الزهرا سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر