کد خبر: 1058450 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هشدار داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش نگران کننده بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و اظهارداشت: ۵۰۰ بیمار کرونایی در یک روز به جمع بیماران کرونایی در این استان اضافه شده است.

به‌ گزارش ایلنا از یاسوج، پرویز یزدان‌پناه گفت: هم اکنون ۳۰۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۸۰ بیمار کرونایی قطعی و ۱۴ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه روند افزایشی موارد مبتلا و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های مُعین استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد، خاطرنشان کرد:‌ در شبانه روز گذشته ٣٣ بیمار بستری و بیش از  ٥٠٠ بیمار مثبت نیز به بیماران استان اضافه شده اند.

دبیر ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پاسخ  ٧٣٤ نمونه رپید تست را از آزمایشگاه دریافت شده که  ١٢ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در بهمئی، کهگیلویه و دنا است.

یزدان پناه افزود: از هزار و ۱۸ نمونه پی سی آر ٤٥ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و چرام هستند.

بگفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تاکنون ۲۸ هزار و ۳۳۰ بیمار کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.

یزدان پناه گفت: افزایش شمار مبتلایان به کرونای استان نتیجه، عادی انگاری بیماری، کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تجمعات و جابجایی های جمعیتی است که علاوه بر به خطر انداختن سلامت فرد، سلامت سایر افراد جامعه را نیز به خطر انداخته است.

دبیر ستاد استانی کرونا افزود: لزوم استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، حاضر نشدن در تجمعات، سفر نرفتن به شهرها و استان‌های همجوار ، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر، مصرف نکردن غذا در رستوران ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و اصناف از مهمترین راهکارهای کمک به کنترل بیماری و کاهش مرگ و میر در استان است.

کرونا یاسوج یزدان پناه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر