کد خبر: 1058444 A

فرماندار دنا خبرداد:‌

فرماندار دنا گفت: بر اساس تصمیم و بازدید مقامات مسئولان کشوری و استانی مقرر شد همه امکانات و ظرفیت ها در اختیار ستاد بازسازی قرار گیرد تا زلزله‌زدگان قبل از فصل سرما در منازل خود سکونت داشته باشند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، عبدالمجید پناهی در نشستی با مدیران عامل بانک‌ها و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت:‌ نقش بانک‌ها در بحران زلزله خیلی پررنگ بوده و نیاز است برای خدمات رسانی بهتر و سریع‌تر بعنوان پیشگام عرصه سازندگی گام بردارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دنا به یکی از خدمات بانک‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی بر اساس پیگیری‌ها در کوتاهترین زمان ممکن و در یک روز  به جای آنکه مصوبه دولت را به شورای پول و اعتبار ارجاع دهد دستور اجرایی را در همان روز به بانک های عامل صادر می کند.

پناهی گفت: خوشبختانه مسئولان استانی بویژه دکتر کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاونین استاندار برای بازسازی منازل زلزله زدگان عزم جدی  دارند بگونه ای که استاندار هر روز در سی سخت بر روند کارها نظارت دارد.

زلزله زدگان سی سخت از عملکرد بنیاد مسکن رضایت کامل دارند

وی با بیان اینکه بانک‌های عامل باید برای شش هزار پرونده خسارت آمادگی‌های لازم را داشته باشند، یادآور شد: تیم بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مدیریت آقای تابش در کشور و آقای جنتی و مجموعه معاونین بنیاد مسکن در استان، شبانه روز پای کار بوده و خدمات مطلوبی را انجام داده اند که نگاه شهروندان به سمت آنها خوشبختانه رضایت بخش است.

فرماندار دنا گفت: از مردم می‌خواهیم سریع‌تر پیگیر صدور پروانه و تکمیل پرونده‌های خود در ادارات مرتبط باشند هر چند که برخی از بانک ها نیز از حضور نیافتن زلزله زدگان در هنگام امورات بانکی گلایه دارند.

به گزارش ایلنا، افزایش کارکنان بانک ها در شُعب شهرستانی، افزایش باجه بانکی، افزایش ساعت کار بانک ها، تسریع در انعقاد تفاهم نامه ها و اخذ ضمانت بصورت زنجیره ای از مهمترین مصوبات این نشست بوده است.

زلزله پنج و شش دهم ریشتری در شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ به سه هزار واحد مسکونی در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا خسارات فراوانی وارد کرد.

کار آواربرداری۷۰ درصد ساختمان‌های زلزله زده تاکنون انجام گرفته و دولت دوازدهم از تکمیل تمامی واحدهای زلزله زدگان سی سختی تا تیرماه امسال خبرداده است.

سی سخت زلزله زده پناهی فرماندار دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر