کد خبر: 1058335 A

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان مطرح کرد؛

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: تقریبا ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز مجموعه در سال، توسط نیروگاه مستقر در ذوب آهن تامین خواهد شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، منصور یزدی زاده با بیان اینکه افزایش قیمت برق صنعتی تاثیر چندانی بر بهای تمام شده محصولات ذوب آهن ندارد، افزود: میزان وابستگی این کارخانه به برق تولید شبکه بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به استقرار نیروگاه به منظور تولید برق مورد نیاز در شرکت ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: این شرکت از یک نیروگاه ۲۲۰ مگاواتی در مجموعه خود بهره‌ می‌گیرد که در بازه‌های زمانی متفاوت، میزان تولید آن بیش از نیاز این شرکت است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: در مواقعی برق تولیدی در نیروگاه ذوب آهن با شبکه برق منطقه تبادل می‌شود و نیروگاه مستقر در ذوب آهن از گازهای فرآیندی استفاده کرده و در روند تولید برق از گاز طبیعی بهره نمی‌برد.

یزدی زاده در بیان این نکته که استقرار نیروگاه در کنار محل تولید منجر به صرفه‌جویی ۱۵ درصدی برق می‌شود، گفت: بر اساس آمار پانزده درصد از برق در شبکه‌های توزیع تلف می‌شود، اما حضور نیروگاه در کنار ذوب‌آهن این میزان تلفات را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.

وی با اشاره به برنامه‌های ذوب آهن اصفهان برای استفاده از نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک گفت: در حال حاضر برق مورد استفاده در مجموعه از محل نیروگاه موجود تامین شده و برنامه‌ای برای استقرار نیروگاه مولد مقیاس کوچک نداریم، اما ارتقای بهره‌وری نیروگاه فعلی به طور مرتب در دستور کار است.

 

اصفهان افزایش قیمت برق ذوب آهن گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر