کد خبر: 1058236 A

استاندار سمنان مطرح کرد:

استاندار سمنان با بیان اینکه با مبتلایان کرونا که قرنطینه را نقض کنند برخورد می‌کنیم، گفت: در حال حاضر شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و دامغان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

به گزارش ایلنا از سمنان، علیرضا آشناگر گفت: به رغم آنکه در طی چند هفته گذشته ما وضعیت باثباتی را در سطح استان داشتیم اما به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرکت برخی از مردم در دورهمی ها این تغییر وضعیت شکل گرفت . 

وی افزود: با توجه به تغییر رنگ بندی استان ناگزیر به اعمال محدودیت‌های جدی‌تری در مشاغل صنفی و اداری در سطح استان خواهیم بود. 

استاندار سمنان یادآور شد: در دستگاه های ضروری و خدمات رسان مستقر در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ، یک سوم کارکنان در دورکاری بوده و در سایر دستگاه های کمتر ضروری این شهرستان ها نیز پنجاه درصد از کارکنان بصورت دورکاری انجام وظیفه خواهند کرد .‌

وی بیان کرد: در شهرستان های با وضعیت زرد کرونایی صد درصد کارکنان در دستگاه های ضروری و خدمات رسان در محل کار خود حضور یافته و در سایر دستگاه های کمتر ضروری این شهرستان ها نیز یک سوم کارکنان در دورکاری خواهند بود.‌

آشناگر تصریح کرد: مشاغل گروه یک و دو در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی و مشاغل گروه های یک ، دو و سه در شهرستان‌های با وضعیت زرد امکان انجام فعالیت را خواهند داشت .

استاندار سمنان گفت: منع تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا ۳ بامداد همچنان در سطح شهرستانهای سمنان، شاهرود ، دامغان و گرمسار اعمال خواهد شد. 

وی اظهار کرد: در جلسه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا که به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور برگزار شد تاکید شد تا با کسانی که علیرغم تشخیص قطعی کرونا، قرنطینه را نقض کرده اند، برخورد قضایی جدی صورت گیرد.

آشناگر ادامه داد: اکثر استان های کشور از جمله استان سمنان در حالت ورود به موج جدید کرونا با شیب تند قرار گرفته اند.

استاندار سمنان اضافه کرد: در دوره‌های قبلی اگر افزایشی در تعداد بستری ها و مرگ و میرها مشاهده می‌شد این افزایش به صورت پلکانی و با شیوه کند شکل می گرفت اما در حال حاضر این افزایش با شیب تند و قدرت سرایت بسیار بالا به انجام می رسد.

قرنطینه کرونا ویروس استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر