کد خبر: 1058230 A

رمضانی مطرح کرد:

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین گفت: براساس آمار ثبت شده در سامانه وزارت کشور، بهزیستی استان قزوین سال گذشته برای مددجویان بهزیستی 724 شغل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غفار رمضانی در خصوص تخصیص اعتبارات به مددجویان بهزیستی گفت: تعهد ابلاغ شده بهزیستی استان قزوین درخصوص ایجاد شغل برای مددجویان بهزیستی در سال گذشته ۷۱۰ شغل بوده که خوشبختانه در سال گذشته این اداره کل بیش از سقف تعیین شده برای معلولان جویای کار، اشتغال ایجاد کرده است.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان قزوین همچنین افزود: از روش های دیگر ایجاد فرصت اشتغال برای مددجویان بهزیستی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی بوده که در سال گذشته برای ۴۲۴ نفر از مددجویان با ۲۱۱ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار انجام شده است.

وی همچنین افزود: در حال حاضر بهزیستی استان قزوین دارای ۱۱۰ هزار مددجو است که برای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی تاکنون ۲۶۳ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی تبصره ۱۶ و ۲۵۴ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی توسط بانک ها در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه محقق شده است.

رمضانی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در قالب کارفرمایی جهت جذب مددجویان یکی از روش های دیگر ایجاد اشتغال در استان قزوین تخصیص ۱۱ میلیارد ریال بوده است که منجر به اشتغال ۲۵ معلول جویای کار شده است.

غفار رمضانی اظهار داشت: در سال گذشته اعتباراتی هم در زمینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی معلولان و نیازمندان جبران عدم کارایی معلولان و پرداختی به کانون معلولان تخصیص یافته است.

استان قزوین اشتغال بهزیستی مسکن وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر