کد خبر: 1058189 A

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

فرمانده انتظامی گیلان گفت: تصادفات منجر به مرگ در تعطیلات نوروز ۱۹ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال بود .

به گزارش ایلنا از رشت، فرمانده انتظامی گیلان در بازدید از پل مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان گفت: طرح نوروزی نیروی انتظامی استان گیلان از ۲۶ اسفند تا ۱۳ فروردین ماه اجرا شد و در این مدت ۸۰۰ هزار خودرو وارد استان گیلان شدند.

سردار عزیز الله ملکی افزود: در حوزه تصادفات منجر به فوت در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ نسبت به نوروز سال گذشته ۱۹ درصد کاهش را مشاهده کردیم و در این راستا تلاش های شبانه روزی نیروهای پلیس راه و راهور قابل قدردانی است.

وی به دیگر‌ فعالیت های پلیس در این ایام اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروز ۵۳۰ مورد گشت‌ انتظامی، ترافیکی، تخصصی و نظارتی اجرا شد .

وی گفت: نصب بنرهای آموزشی، ارائه هشدارهای انتظامی، ترافیکی و آموزش از طریق فضای مجازی و صدا و سیما از دیگر اقدامات پلیس گیلان برای کاهش جرایم و ارتقاء امنیت مسافران و شهروندان در این ایام بود.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت های مردم در ایام نوروز گفت : بهره ‌گیری از هزار و ۸۰ پلیس‌ افتخاری و همچنین هزار و ۲۷۵ نفر از نگهبانان مراقبتی و حفاظتی، اقدامات خوبی در جهت ارتقا امنیت پایدار انجام داد.

سردار ملکی با تاکید بر توجه پلیس به حفظ و حراست از امنیت مردم گفت: خط قرمز و دغدغه نیروی انتظامی، امنیت مردم است و در همین راستا تقویت توان عملیاتی شهرستان‌ها و عوامل گشتی در حوزه انتظامی و ترافیکی در راستای تامین نظم و امنیت در طول سال اهمیت دارد.

استفاده از ظرفیت ایام نوروز ایران تعطیلات نوروز مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر