کد خبر: 1058057 A

در سال گذشته صورت گرفت؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: در سال 99 و در اوج تحریم های دشمنان با برنامه ریزی و حمایت های صورت گرفته، 94 واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عیسی قبادی با اعلام این خبر گفت: تشدید جنگ اقتصادی و فشار های تحریمی از سوی دشمنان در سال 99، باعث ایجاد مشکلات بیشماری برای صنعتگران و مجاهدان در بخش تولید شد و همچنین بسیاری از واحدهای تولیدی استان را از نظر گردش در سرمایه و مواد اولیه، با چالش روبرو کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: با تلاش و هماهنگی صورت گرفته در سال ۱۳۹۹ نه تنها هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشد، بلکه ۹۴ واحد تولیدی قزوین از رکود خارج شده و به چرخه تولید بازگشتند.

قبادی با اشاره به اینکه امسال با عنوان " تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" مزین شده است افزود: رسالت ما در سال جاری، حمایت از رشد صنایع کوچک و کارگاهی است و برنامه ریزی ها و حمایت های لازم در این زمینه با جدیت صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: با توجه به اجرای طرح پردیس‌ها، در سال جاری تکمیل این پردیس‌ها،مهمترین فعالیت اقتصادی استان در جهت توسعه اشتغال زایی در روستا و توانمند سازی روستاییان است و همچنین مهمترین برنامه ما جهت رشد صنایع تبدیلی و فرآوری حوزه کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های بومی روستاها خواهد بود.

قبادی در پایان گفت: با توجه به اینکه اجرای این طرح برای نخستین بار در کشور از سال گذشته در استان قزوین کلید خورد، امسال هم تلاش می‌کنیم با توسعه این پردیس‌های تولید روستایی بحران بیکاری و اشتغال را در روستاهای قزوین مرتفع کنیم و روند مهاجرت روستاییان به شهرها را معکوس کنیم.

استان قزوین جنگ مشکلات برنامه ریزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر