کد خبر: 1057879 A

جهانگیری مطرح کرد؛

معاون اول رئیس جمهور در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی از اقدامات این آستان طی یک سال اخیر و همکاری با دولت برای مقابله با مشکلات ناشی از بیماری کرونا تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه وزیران اقتصاد و آموزش و پرورش و هیئت همراه در جریان سفر به مشهد مقدس، ظهر امروز با تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران و مسئولان آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

جهانگیری در ابتدای این دیدار، ضمن قدردانی از توجه و تلاش‌های تولیت آستان قدس رضوی در همراهی با دولت برای رفع مشکلات مردم و فراهم سازی مقدمات زیارت متعالی برای زائران، گفت: حرم مطهر امام رضا(ع) همواره ملجاء و پناه عاشقان و دلدادگان امام هشتم(ع) است.

معاون اول رئیس جمهور به شرایط خاص کشور طی یک سال اخیر و مواجهه با بیماری کرونا اشاره و تصریح کرد: در طول این مدت، کشور علاوه بر ویروس کرونا با یک ویروس خطرناک تر به نام تحریم ها نیز مواجه بوده است.

وی افزود: با این وجود خوشبختانه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش همگان، به اذعان خود آمریکایی ها سیاست فشار حداکثری با شکست مواجه شده و بعد از سه سال، نتیجه مقاومت در مقابل فشار حداکثری دشمن، سربلندی ملت ایران و شکست و روسیاهی آمریکا بوده است.

جهانگیری ادامه داد: در شرایط مواجهه با چنین فشاری، مقابله با ویروسی به نام کرونا که همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد نیز شرایط را دشوارتر کرد و منجر به بروز مشکلاتی شد که نیاز به تلاش همگانی برای مواجهه با آن داشت.

وی در ادامه گفت: یکی از اقدامات برجسته ای که در این مدت انجام شد، حمایت علمای اسلام، مراجع و در رأس آنها، رهبر معظم انقلاب از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بود.

وی اضافه کرد: کرونا فقط مسائل دینی و مذهبی را تحت تاثیر قرار نداد، بلکه کل اقتصاد کشور دچار آسیب شد و در این ماجرا استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد که اقتصادش متکی به زیارت و حضور زائران است لطمه بیشتری دید.

 وی در بخش دیگری از صحبت های خود حضور حجت الاسلام  مروی در آستان قدس رضوی را نقطه  مثبت و تعیین کننده در   آستان مقدس دانست.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار به مطالبات آستان قدس رضوی از دولت نیز اشاره کرد و به وزیر اقتصاد که او را در این دیدار همراهی می کرد، دستور پیگیری های لازم برای تحقق مطالبات و تعهدات آستان قدس از دولت را داد.

آستان قدس رضوی دولت رئیس جمهور مشکلات مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر