کد خبر: 1057819 A

عرشیان :

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: تمامی تاکسی های با طول عمر کمتر از 10 سال هر 6 ماه و تمامی تاکسی های با طول عمر بالای 10 سال هر 3 ماه باید گواهی نامه معاینه فنی دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسماعیل عرشیان با اعلام این خبر گفت: برای داشتن هوایی پاک، تاکسی ها و دیگر خودرو ها ملزم به دریافت معاینه فنی هستند از این رو تاکسی هایی که از تاریخ تولید آن ها یکسال گذشته است باید برای دریافت گواهی معاینه فنی به مراکز مجاز معاینه فنی مراجعه کنند.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین افزود: در سال گذشته 871 تاکسیران برای دریافت گواهی معاینهفنی به مرکز معاینه فنی مراجعه کردند که تعداد ۵۷۲ نفر در مرحله اول موفق به دریافت معاینه فنی شدند و ۲۹۹ نفر نیز با بر طرف کردن عیوب خودروهای خود، در مرحله دوم گواهی معاینه فنی را دریافت کردند.

عرشیان اظهار داشت: 70 درصد علت مردودی تاکسی ها، آلایندگی و در 30 درصد باقی مانده درعواملی مثل مشکل در سیستم ترمز، کمک فنر، انحراف محور و عیوب ظاهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه قزوین دارای سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی در قزوین با پنج هزار راننده و کمک راننده است گفت: نرخ معاینۀ فنی در سال جاری ۴۷ هزار تومان است و براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی، تاکسی‌هایی که به مرکز معاینه فنی شهید رجایی مراجعه کنند، از یارانه برخوردار شده و فقط ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌پردازند.

 

تاکسی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری طول عمر معاینه فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر