کد خبر: 1057813 A

دکتر زالی خبر داد:

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: بیشترین مراجعه بیماران سرپایی در دو هفته اخیر در سه روز گذشته بوده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا زالی در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت و مبارزه با بیماری کرونای استان تهران افزود: در هفته دوم فروردین ماه آمار بیماران کرونا به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد و بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا نیز از ۸ تا ۱۲ فروردین بود.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان بستری در دو هفته اول و دوم فروردین مربوط به ۱۲ و ۱۳ فروردین است، گفت: متاسفانه بیشترین میزان مراجعه بیماران سرپایی در طی دو، در سه روز اخیر بوده است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به ناهمگن بودن شرایط کرونایی در بخش‌های مختلف جغرافیایی تهران افزود: البته در روز‌های آتی این شرایط همگن‌تر خواهد شد، اما با کاهش رو به رو نخواهیم شد و فقط با تغییر الگو در مراجعه مواجه می‌شویم.

وی گفت: همچنان بیماران پرخطر و افراد پر سن و سال را داریم که ۴۳ درصد مراجعان بستری و ۷۰ درصد مرگ و میر‌ها را همین افراد بالای ۶۰ سال شامل می‌شوند.

دکتر زالی در ادامه به بحث واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: اگر در موج چهارم بحث واکسیناسیون کافی انجام دهیم نگرانی از موج چهارم خیلی کم است، اما تا آن موقع مجبوریم به رعایت شیوه نامه‌ها برگردیم و سخت گیرانه‌تر عمل کنیم.

وی گفت: بنابراین هفته‌های سوم و چهارم فروردین هفته طلایی برای اعمال نظارت‌ها و کنترل بیشتر بر شیوه نامه‌های بهداشتی است و از این به بعد باید مراقبت کنیم و سخت گیری‌ها بیشتر شود.

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: زمان کوتاهی باقی مانده است که در این مدت کم دو هفته‌ای باید طرح شهید سلیمانی و محله محوری اجرا شود و تمام الگو‌های سفر تا پایان هفته سوم به پایان برسد، چون برخی بازگشت خود را به هفته سوم موکول کرده اند.

استان تهران علیرضا زالی مرگ بیشترین بیماران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر