کد خبر: 1057583 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان خبر داد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: قزوین میزبان برگزاری جشنواره ملی فیلم‌های مستند میراث فرهنگی یادگار از ۲۶ تا ۳۱ اردیبهشت ماه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین محمدحسین اسماعیلی با اعلام خبر برگزاری جشنواره  فیلم یادگار در قزوین خبر داد و گفت: جشنواره فیلم یادگار با هدف معرفی و تقویت میراث فرهنگی کشور در سطح ملی به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه  کلیه مستندسازان بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند افزود: بخش‌های این جشنواره شامل مسابقه سینمای مستند ایران، میراث ماندگار، جایزه میراث فرهنگی قزوین و میراث معنوی است که در بخش‌های مسابقه سینمای مستند ایران، گروه مستندهای کوتاه تا ۴۰ دقیقه، گروه مستندهای نیمه بلند از ۴۰ تا ۷۰ دقیقه و گروه مستندهای بلند بالای ۷۰ دقیقه مدنظر هستند.

وی خاطرنشان کرد: آثاری که با موضوع میراث فرهنگی استان قزوین شامل ملموس یا ناملموس ساخته شده است در بخش مجزایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به فیلم برگزیده " نشان راژیا" اهدا خواهد شد.

اسماعیلی اضافه کرد: همچنین آثاری که با موضوع میراث معنوی و ناملموس ساخته شده است در این بخش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به بهترین فیلم و کارگردان جوایزی اعطا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: متقاضیان می توانند آثار تولیدی از سال ۹۵ تا ۹۹ را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ارسال کنند.

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جشنواره فیلم فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر