کد خبر: 1057579 A

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل خبر داد:

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از حاکمیت جوی ناپایدار همراه با رگبار باران و رعد و برق در استان خبر داد و گفت: با وزش بادهای جنوبی دمای هوا از فردا در استان افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، سیاوش محمدی در خصوص پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل عنوان کرد: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی ناپایدار طی امروز (شنبه ۱۴ فروردین ماه) است.

وی افزود: امروز شاهد عبور سامانه بارشی زودگذری از استان خواهیم بود که موجب ابرناکی، کاهش نسبی دمای هوا، وزش تندباد موقتی و رگبار باران و با احتمال رعد و برق (در ارتفاعات بارش برف) خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به رخداد بارش های رگباری توام با رعد و برق، به هم استانی هاتوصیه می شود از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و چرای دام در مراتع، کوهپایه ها و در مناطق مستعد برای اصابت صاعقه اجتناب کنند. 

محمدی افزود: از روز یکشنبه (۱۵ فروردین) جوی پایدار در غالب مناطق استان حاکم می شود که تا پایان هفته آتی تداوم خواهد داشت، همچنین لازم به ذکر است که از فردا بر دمای هوا افزوده شده و از روز دوشنبه (۱۶ فروردین) با تشدید سرعت وزش باد جنوبی، دما با شیب تندتری افزایش خواهد یافت.

وی گفت: گاهی در برخی از نواحی با توجه به وزش باد تند احتمال رخداد پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

رعد و برق وزش باد هواشناسی رگبار باران افزایش دما سیاوش محمدی هواشناسی اردبیل وزش بادهای جنوبی بادهای جنوبی وزش باد اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر