کد خبر: 1057544 A

مدیرکل استاندارد قزوین خبر داد:

مدیر کل استاندارد قزوین گفت: در سال گذشته برای کالای های تولید شده، 86 فقره پروانه کاربرد نشان اجباری استاندارد در استان تمدید یا صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد قزوین، سیروس صارمی با اعلام این خبر گفت: از 86 فقره پروانه برای 33 کالای تولیدی در کارخانجات استان پروانه نشان استاندارد تمدید و 53 پروانه جدید نیز صادر شد.

مدیر کل استاندارد قزوین افزود: صنایع و واحدهای تولیدی پیش از تولید کالاهایی که مشمول پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری هستند باید فرایندهای فنی، اداری و قانونی را طی کرده و از سازمان ملی استاندارد یا ادارات کل تابعه استانی پروانه دریافت کنند.

صارمی با اشاره به صدور پروانه های کاربرد نشان استاندارد اجباری در بازه ی زمانی مشخص برای کالاهای تولیدی و نیاز به تمدید آن ها بعد از گذشت زمان مقرر، گفت: اگر واحدهای تولیدی مربوطه در زمان مقرر برای تمدید نشان مراجعه نکنند، پروانه آنها باطل می شود.

وی اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد با استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی خود و همچنین آزمایشگاه های همکار برای انواع کالاهای تولیدی از محصولات شیمیایی و فلزی، سلولزی و لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی استاندارد تدوین می کند و واحدهای تولیدی ملزم هستند تا این استانداردها را در تولیدات خود لحاظ کنند.

صارمی در پایان خاطرنشان کرد: تولید محصولاتی که مشمول استاندارد اجباری هستند بدون اخذ پروانه کاربرد نشان تخلف است و پیگرد قانونی به همراه دارد.

 

 

 

استاندارد روابط عمومی سازمان ملی استاندارد استاندارد اجباری اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر