کد خبر: 1057086 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان :

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به افزایش موارد سرپایی و بستری بیماران کرونایی در استان زنجان، گفت: کل شهرستانهای استان درگیر کرونای انگلیسی هستند و ویروس غالب کرونای انگلیسی بوده و در حال چرخش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمدرضا صائینی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: وضعیت شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرمدره ، نارنجی، ماهنشان آبی، طارم، ایجرود، سلطانیه، خرمدره و خدابنده زرد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ، ادامه داد: شهروندان عزیز در صورت مشاهده هرگونه علایم مشکوک ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته (مراکز منتخب کووید ۱۹) مراجعه کنند.

صائینی، یادآورشد:  در حال حاضر ۲۴ مرکز ۱۶ ساعته در استان فعال است و اخیرا بیمارستان امام حسین(ع) زنجان و امید ابهر نیز به این مراکز اضافه شده است.

وی،  با اشاره به روند واکسیناسیون کووید ۱۹ تاکید کرد: تزریق واکسن کووید ۱۹ طبق سند ملی واکسیناسیون در چهار فاز انجام می‌شود.

صائینی با اشاره به اعمال محدودیت برای روز ۱۳ فروردین ابراز کرد: هرگونه تجمع در بوستان‌ها، تفرجگاهها و پارک‌ها طبق مصوبه ستاد استانی کرونا ممنوع اعلام شده است.

وی در ادامه با اشاره به تست‌های انجام شده روزانه در سطح استان گفت: روزانه در سطح استان بیش از ۲۰۰۰ تست انجام می‌شود و رهگیری و ایزوله بیمار نیز به سرعت در تمامی مراکز مراقبت انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: گیرایی ویروس جهش یافته به ۱۷۰ درصد رسیده است و گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوانان را گرفتار می‌کند و علایم شدیدی ایجاد می کند و میران مرگ و میر نیز افزایش دارد.

وی افزود: بیماران دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی ماژور و ام اس جزو بیماران خاص هستند و طبق برنامه، تزریق واکسن برای این بیماران انجام می‌شود.

صائینی همچنین ادامه داد: کل شهرستانهای استان درگیر کرونای انگلیسی هستند و ویروس غالب کرونای انگلیسی بوده و درحال چرخش است.

وی، در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی استفاده درست از ماسک و رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی  بهترین سلاح مبارزه با ویروس کرونا است.

کرونا ویروس /جهش یافته / افزایش تعداد مبتلا /تست مثبت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر