کد خبر: 1056979 A

معاون استاندار البرز اعلام کرد ؛

فرمانده قرار گاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونا استان از قرار گرفتن ۵ شهرستان استان البرز در وضعیت نارنجی کرونا خبر داد، افزود: دورهمی و تجمع در بوستان‌ها و فضای سبز استان در روز طبیعت (۱۳ فروردین) ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش ایلنا از البرز؛ نورمحمد فردی فرمانده قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در استان البرز در حاشیه نشست امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین رنگ بندی شهرستان‌ها در زمینه شیوع کرونا اظهار داشت: در جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده ۵ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

فردی با اشاره به تداوم منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد، تاکید کرد و افزود:  با توجه به اینکه پنج شهرستان استان در وضعیت نارنجی به سر می‌برند و به منظور سلامت مردم و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و ستاد مدیریت استان بر پایی هر گونه دورهمی و تجمع در روز طبیعت در تفرجگاه، بوستان ها و فضای سبز سراسر استان اکیداً ممنوع است و  دستگاه‌های مسئول و نظارتی مکلفند از هرگونه تجمع و دورهمی جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد:  از سال گذشته تاکنون با همراهی مردم و تلاش مسئولین به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مدیریت نماینده عالی استان ویروس کرونا در استان مدیریت شده ولی با توجه به تغییرات جدید در رنگ بندی ها و برای جلوگیری از شیوع این ویروس بایستی تمام دستگاه ها پروتکل های بهداشتی و رعایت کردن فاصله گذاری ها اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با ببان اینکه هر گونه دورهمی و تجمع در روز طبیعت در استان ممنوع است، افرود: همه دستگاه ها موظفند مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا را رعایت کنند.

وی افزود: در این راستا دستگاههای نظارتی مثل سازمان صنعت، معدن و تجارت،  دانشگاه علوم پزشکی،  نیروی انتظامی،  اتاق اصناف،  اتحادیه ها و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی موظفند نظارت کافی را اعمال کنند و همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص تردد خودروهای شخصی در مناطق مورد نظر اعمال قانون کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به اینکه با توجه به وجود ویروس جهش یافته، وضعیت بیماری در استان بسیار شکننده است، افزود: بی توجهی به رعایت  فاصله­ گذاری اجتماعی و پروتکل­های بهداشتی می­ تواند برای سلامت همه مردم خطرات جدی به همراه داشته باشد.

وی افزود: در همین راستا دورهمی و تجمع در بوستانها و فضای سبز در روز طبیعت ممنوع است و شهرداری ها، نیروی انتظامی و صداوسیما همانند سال گذشته باید برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها باتوجه به اهمیت موضوع باید در راستای اجرای این مصوبات اقدام و نظارت و پیگیری را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

 

روز طبیعت معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری البرز کرونا در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر