کد خبر: 1056952 A

با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا؛

مدیر‌کل میر‌اث فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از تعطیلی مراکز تاریخی به دلیل شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا از ‌البرز، فریدون محمد‌ی امروز ضمن اعلام خبر تعطیلی اماکن تاریخی در البرز، بیان کرد: با توجه قرار گرفتن شهرستان‌ها‌ی کرج، ساوجبلاغ و نظر‌آباد در محدوده شهر‌ها‌ی نارنجی و اعلام فهرست مشاغل حساس از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا موزه‌ها و اماکن تاریخی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

مدیر‌کل میر‌اث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرزضمن اشاره به گردشگر‌‌پذیر بودن استان در ایام نو‌روز و مدیریت سفر مسئولانه گفت: با توجه به رعایت ضوابط بهداشتی در اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگر‌ی و با وجود آماده‌باش و تشدید نظارت گشت‌ها‌ی تلفیقی با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و قرار‌گیر‌ی مشاغل این اصناف در ردیف ۳ و ۴ از ظهر امروز فعالیت این واحدها به حالت تعلیق در‌ خواهد آمد.

او در ادامه اضافه کرد: بر‌این اساس با توجه به باز‌گشایی بر‌خی آثار تاریخی در کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد از چهارم فر‌ور‌دین ماه سال جار‌ی تا‌کنون و حضور باز‌دید‌کنند‌گان با رعایت دستور‌العمل‌ها‌ی بهداشتی بنا‌بر شرایط موجود امکان باز‌دید تا بهبود شرایط مقدور نبوده و اطلاعیه‌های بعد‌ی متعاقبا اعلام خواهد شد.

محمد‌ی اظهار کرد: بدیهی است همواره حفظ سلامت شهروندان و گردشگر‌ان نو‌روز‌ی در اولویت ستاد اجرایی خدمات سفر استان قرار داشته و در این راستا تابع موازین اعلامی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

 

کرونا در البرز مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز تعطیلی مراکز تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر