کد خبر: 1056846 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت شهرستان بردسکن گفت: بنیاد برکت توانست با پرداخت ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه زمینه اشتغال هزار و ۱۷۰ نفر را در روستاهای شهرستان فراهم کند.

مرتضی قاسمی هدک در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور اجرا شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در شهرستان بردسکن با نظر کارگروه اشتغال شهرستان، از مهرماه سال ٩٨ تا پایان سال گذشته تعداد ۱۷ روستا در بخش‌های مختلف شهرستان به عنوان روستای هدف انتخاب شدند که بلافاصله ورود تسهیلگران به این روستاها صورت گرفت.

وی بیان کرد: در هر روستا کمیته اشتغال روستا که متشکل از مسئولان و افراد موثر هر روستا هستند تشکیل و سپس کلیات فعالیت و طرح های بنیاد برکت برای عموم مردم تشریح شد.

وی با بیان اینکه کمیته اشتغال هر روستا از مهمترین ارکان کار اجتماعی در روستاها است، اظهار کرد: در مجموع از بین ۸۰۰ نفر متقاضیان ثبت نام شده در روستاهای هدف ۷۱۲ نفر از متقاضیان از مرحله انتخاب کارگروه و اهلیت سنجی تسهیلگران عبور کرده وثبت سامانه بنیاد برکت شدند.

قاسمی افزود: از این افراد ۹۷ نفر از ادامه فرایند حمایتی بنیاد برکت منصرف و اکنون ۶۱۵ نفر در چرخه فعالیت های بنیاد برکت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون در شهرستان بردسکن ۴۶۹ طرح اشتغالزایی استقرار یافته است و ۱۴۶ نفر نیز به بانک معرفی و در حال گرفتن تسهیلات هستند.

وی گفت: ضریب اشتغال برای هر طرح بسته به نوع طرح مختصات هرکدام متفاوت است ولی به طور کلی در شهرستان بردسکن به ازای هر طرح ۲.۵ نفراشتغال مستقیم وغیر مستقیم ایجاد شده است و در مجموع با اجرای ۴۶۹ طرح زمینه اشتغال هزار و ۱۷۰ نفر فراهم شده است که دراین راستا بنیاد برکت  ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات  پرداخت کرده است.

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت شهرستان بردسکن اظهار کرد: نظارت مستمر از طرح ها تا ۳۰ ماه انجام میشود که اشتغال ایجاد شده پایدار شود.

به گفته وی بنیاد برکت با تسهیلگری در تمامی مراحل از قبیل شناسایی متقاضیان، آموزش، تشکیل صندوق‌های پشتیبان و نیز تسهیل بحث ضمانت های بانکی و ... تسهیلات قرض الحسنه را با کارمزد ۴ درصد در اختیار روستاییان قرار می دهد و مدت باز پرداخت تسهیلات و نیز فاصله اقساط طرح‌ها متناسب با رسته های شغلی طراحی شده است که تاحد امکان متقاضیان و کارآفرینان تحت فشار نباشند.

وی از حمایت های مسئولان ادارات به ویژه از امام جمعه و فرماندار شهرستان بردسکن تقدیر کرد و گفت: تمام این فعالیت ها توسط ۲ نفر تسهیلگر بنیاد برکت صورت گرفته است و خوشحال هستیم که بنیاد برکت توانسته طی این مدت به طور متوسط هر روز یک طرح اشتغال زایی را در سطح روستاها اجرا کند.

اشتغال امام جمعه حضرت امام فرماندار شهرستان تسهیلات قرض الحسنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر