کد خبر: 1056836 A

محمدحسینی خبر داد:

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: ثبت نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان در استان از امروز تا ۲۵ فروردین ماه آغاز شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، توفیق محمدحسینی با اعلام این خبر گفت: متقاضیان ورودی به پایه هفتم و دهم آزمون تکمیل ظرفیت به سامانه  azmoon.medu.ir  برای ثبت نام مراجعه کنند.

معاون متوسطه اداره کل آموزش پرورش اظهار داشت: یک هزار و ۵۹۹ نفر دانش آموز در مدارس استعدادهای درخشان استان مشغول تحصیل هستند که از این آمار ۷۲۷ دانش آموز دوره اول متوسطه و مابقی در دوره دوم متوسطه مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: با اینکه نام نویسی در دوره دوم متوسطه به صورت تکمیل ظرفیت خواهد صورت گرفت، افزود: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان که شرایط ادامه تحصیل در مدارس را احراز کرده باشند بدون آزمون در مدارس دوره دوم ثبت‌نام به عمل می آید.

محمدحسینی گفت: سال جاری در مجموع پایه هفتم و تکمیل ظرفیت پایه دهم ۲۲۴ نفرثبت نام خواهیم داشت و مدارس استعدادهای درخشان دخترانه و پسرانه شهید بابایی و فرزانگان در تکمیل ظرفیت پایه دهم در هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ثبت نام  خواهند داشت.

این مسئول یادآورشد: در پایه دهم پس از قبولی در هر رشته امکان تغییر رشته وجود ندارد و هزینه ثبت نام در آزمون ۳۰ هزار تومان و پرداخت آن از طریق سامانه انجام خواهد گرفت.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پروش استان قزوین یادآور شد: زمان برگزاری آزمون ۲۰ و ۲۱ خرداد ماه سال جاری خواهد بود و داوطلبان اتباع خارجی نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

وی اضافه کرد: استان قزوین دارای ۲ دبیرستان متوسطه اول و ۲ دبیرستان متوسطه دوم مربوط به استعدادهای درخشان ویژه دختران و پسران فعال است.

اداره کل آموزش و پرورش استان استان قزوین دانش آموزان آموزش و پروش مدارس استعدادهای درخشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر