کد خبر: 1056831 A

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کشف کارگاه غیر مجاز تولید خامه و همچنین دستگیری تولیدکنندگان ادویه تقلبی در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن ارزنلو از کشف کارگاه غیر مجاز تولید خامه در اردبیل خبر داد و گفت: یک باب کارگاه غیر مجاز تولید خامه توسط کارشناسان معاونت غذای دانشگاه علوم پزشکی استان شناسایی شد که طی بازرسی و عملیات انجام شده بیش از یک تن خامه تقلبی کشف و توقیف شد.

وی افزود: پیرو گزارش مردمی مبنی بر تولید خامه تقلبی در یکی از محلات اردبیل، کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم اردبیل با همکاری نیروی انتظامی و با هماهنگی مراجع قضائی به محل مراجعه و با مشاهده تولید غیرمجاز خامه سریعاً وارد عمل شده و کارگاه مذکور را پلمپ کردند.

ارزنلو با اشاره به اینکه خامه تولید شده در این کارگاه با استفاده از دستگاه‌های صنعتی و روغن نباتی بود، تصریح کرد: مقدار ۱۱۰ بسته ۱۰ کیلویی خامه تقلبی و مقداری روغن نباتی حاوی پالم طی این مأموریت کشف و توقیف شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: متخلفان با دستور مرجع قضائی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

کشف کارگاه تولید ادویه تقلبی با  مواد تقلبی و رنگ

وی گفت: اخیرا نیز با توجه به گزارش واصله مبنی بر تولید ادویه تقلبی در یکی از شهرک‌های صنعتی اردبیل با ورود دستگاه‌های مربوطه، مورد شناسایی و مشخص شد که در این کارگاه با استفاده از مواد اولیه تقلبی و رنگ اقدام به تولید ادویه می‌شده که در این رابطه نیز متخلفان در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

 

دارو دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی نیروی انتظامی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر