کد خبر: 1056825 A

معاون استاندار استان مرکزی اعلام کرد:

با تغییر شرایط رنگ بندی شهرستان های استان مرکزی هرگونه تجمع در فضای سبز ، پارک ها و تفرجگاه‌های استان مرکزی در روز ۱۳ فروردین ممنوع شد.

به گزارش ایلنا، اکرمی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به تمهیدات ستاد استانی مبارزه با کرونا برای تعطیلات پایان هفته بویژه ۱۳ نوروز و روز طبیعت گفت: توصیه می‌شود به هیچ وجه تجمعات در تفرجگاه ها و فضاهای سبز شهری صورت نگیرد و هرگونه تجمع در این اماکن ممنوع است.

اکرمی افزود : توصیه ما به شهروندان در روز طبیعت آن است که حتی الامکان از منازل خود خارج نشوند و ضمن پرهیز از حضور در جمع‌ها و اماکن شلوغ، تمامی دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی و کرونایی را رعایت کرده و از هرگونه عادی انگاری در خصوص کرونا و خطرات آن، اجتناب کنند.

معاون استاندار مرکزی، به تمامی شهرداران شهرهای استان مرکزی بویژه شهروندان اراک، خمین و ساوه که وضعیت نارنجی دارند ، هشدار داد از اتراق مردم در پارک‌ها ، فضای سبز و تفرجگاه‌ها اجتناب کنند و پلیس نیز از اینگونه اقدامات ممانعت کند تا مانع از افزایش درگیری مردم با کروناویروس شوند.

وی گفت : اجرای تصمیمات و اعمال محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا با توجه به بضاعت نیروی اجرایی و انسانی محدود است و نمی‌توان برای هر فرد یک پلیس یا عامل بازدارنده در نظر گرفت. از این رو همراهی و مشارکت مردم در اجرای تصمیمات به تثبیت شرایط کرونایی و کاهش آمار مبتلایان به بیماری کمک خواهد کرد.

اکرمی گفت: چنانچه شرایط رنگ بندی استان تغییر پیدا کند و از نارنجی به قرمز تبدیل شود ناگزیر به اعمال محدودیت‌های سختگیرانه و تعطیلی کسب‌وکارها خواهیم شد و امیدواریم با رعایت مردم اجازه ندهیم فعالیت کسب‌وکار در استانی تعطیل و از همه مهمتر سلامت جامعه به مخاطره بیفتد.

استان مرکزی تعطیلات فضای سبز معاون معاون سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر