کد خبر: 1056780 A

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: از امروز تا شنبه هفته آینده رگبارهای پراکنده همراه با وزش‌ شدید باد، پدیده غالب جوی استان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بهروزی با اعلام این خبر گفت: براساس تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی، در شرایط جوی استان افزایش ابر و در پاره ای از مناطق استان به خصوص بعدظهرها رگبارهای پراکنده و رعد و برق خواهیم داشت که در نتیجه ی امواج ناپایداری است که از امروز تا شنبه ی هفته  آینده از از سطح منطقه عبور میکند.

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین با اشاره به اینکه طی این مدت نیز وزش بادها به نسبت شدید خواهد بود، ادامه داد: پیش بینی وضعیت جوی برای روز های پنجشنبه  و جمعه، وزش بادها جنوبی و برای روز شنبه هفته آینده وزش بادهای غربی خواهد بود.

وی گفت: با توجه به اینکه طی مدت روند افزایشی دما را نیز شاهد خواهیم بود، از شهروندان درخواست داریم با توجه به بهاری بودن بارش ها و احتمال رعد و برق به ویژه در بعدازظهر از تردد و اتراق کردن در فضاهای باز و حاشیه ی رودخانه ها خودداری کنند.

بهروزی افزود: در شبانه روز گذشته خنک ترین منطقه استان، معلم کلایه در رودبار الموت شرقی، آوج و کوهین با صفر درجه و گرم ترین منطقه استان نیز بویین زهرا با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می باشد و دمای هوای استان قزوین نیز طی این مدت بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

 

 

استان قزوین جاده رعد و برق ماهواره هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر