کد خبر: 1056586 A

رئیس اورژانس ١١٥ استان بوشهر خبر داد:

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از نجات مرد چوپان در کوه‌های صعب‌العبور کردلان دشتی با بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از بوشهر، عبدالرحیم دادجو صبح امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران از نجات مرد چوپان در کوه‌های صعب‌العبور کردلان دشتی با بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اهالی منطقه بعدازظهر روز ۹ فروردین‌ماه با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفتند و تقاضای کمک کردند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: جوانی ۳۵ ساله که در کوه‌های کردلان دشتی گوسفندانش را به چرا برده بود، دچار حادثه سقوط می‌شود و بیش از ۱۵۰ متر به پایین دره می‌افتد.

دادجو اظهار داشت: تکنسین‌های اورژانس خدارحم نویدکیا و روزبه دهباشی بلافاصله توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه برای پیدا کردن مسیر توسط بالگرد مردم آتش روشن کردند، و در این شرایط تیم پرواز و تکنسین‌ها فقط به نجات جان آن مرد جوان فکر می‌کردند و به سختی فرود آمدند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ بوشهر اظهار داشت: وقتی تکنسین‌ها بالای سر مصدوم رسیدند، سریعاً سر و گردن مصدوم فیکس شد و مصدوم را روی برانکارد قرار دادند و با اقدامات به‌ موقع درمانی جان مصدوم را نجات دادند و به مرکز درمانی برای ادامه درمان منتقل شد.

درمان علوم پزشکی جوان بالگرد اورژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر