کد خبر: 1056574 A

خزائلی خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: به دلیل تداوم حضور امسال نیز مانند نوروز سال گذشته توصیه ما به پرهیز از سفربود؛ اما با توجه به رنگ بندی کرونایی و عدم ممنوعیت سفر، تاسیسات گردشگری استان قزوین به مسافران با رعایت پروتکل های بهنداشتی خدمات ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا خزائلی با اعلام این خبر افزود: این بازرسی ها با هدف نظارت بر انجام کار از سوی تاسیسات و مراکز خدمات گردشگری استان وبررسی اجرای پروتکل های بهداشتی و مقابله پیشگیری از کرونا از سوی این اماکن انجام صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین اظهار داشت: درجریان این بازرسی ها به 28 مورد از تاسیسات گردشگری استان تذکر و همچنین به 16 مورد آنها کتبی داده شد و همچنین سه واحد متخلف نیز پلمپ و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.

وی اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی 1400تا کنون 25 هزار و 25 گردشگر در مراکز اقامتی رسمی استان قزوین شامل هتل،هتل آپارتمان، میهمان پذیر،اقامتگاه های بوم گردی و خانه مسافرها اقمت داشته اند.

خزائلی گفت: میزان بازدید از اماکن و بناهای تاریخی و طبیعی گردشگری قزوین نیز در این مدت 97 هزار و 581 مورد بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوی افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ تاکنون ۶۱۸ فقره بازرسی نظارتی از تاسیسات و مراکز خدمات گردشگری استان انجام شده است.

وی همچنین اظهار داشت: به دلیل شرایط کرونایی موجود با هدف حفظ سلامت گردشگران و کارکنان شاغل درحوزه خدمات گردشگری، نظارت و سخت گیری زیادی بر اجرای پروتکل ها ی بهداشتی از سوی تاسیسات گردشگری استان اعمال شده است.

بر اساس آمار اعلائم شده استان قزوین دارای 241 واحد تاسیسات گردشگری است که شامل 103 مجتمع خدماتی و پذیرایی، 87 واحد اقامتگاهی، 48 دفتر مسافرتی و سه آموزشگاه است.

 

استان قزوین گردشگری گردشگری استان گردشگری و صنایع دستی مسافران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر