کد خبر: 1056480 A

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان خبر داد؛

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: سد سفیدرود با یک میلیارد و هفتاد و پنج میلیون متر مکعب آب به سرریز رسیده است.

به گزارش ایلنا از رشت،وحید خرّمی با اعلام این خبر گفت : وروی سد سفید رود در حال حاضر ۱۲۰ متر مکعب بر ثانیه است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش پنجاه درصدی را نشان می دهد و این اندکی نگران کننده است.

وی افزود : تمام این اعداد و مسائل در کمیته منابع و مصارف استان پیوسته پایش می شود و با توجه به اینکه پوشش برفی مناسبی در حوضه آبریز سد سفید رود نداریم ان شاءالله نوبت بندی هایی اعمال خواهیم کرد که به موقع هم در خصوص آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت  آب منطقه ای گیلان گفت : برای تسهیل در آبرسانی به کشاورزان عزیز گیلان ، لایروبی های گسترده ای را در سطح استان دردست انجام داریم که بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر آن انجام شده و مابقی آن احتمالا تا ۵۰۰ کیلومتر انجام خواهد شد.

  خرّمی  در پایان تاکید کرد : انتظار داریم که کشاورزان عزیز به توصیه های سازمان جهاد کشاورزی استان در مورد فعالیت های کشاورزی حتما توجه داشته باشند و استفاده حداکثری از آبی که در دسترس شان هست از آب ناشی از بارش ها گرفته تا آب حداقلی ای که فعلا در کانال ها جاری کرده ایم و همه منابع موجود به نحوه احسن استفاده کنند و مقدمات کشاورزی را فراهم بیاورد تا در هنگام نشاء به سد سفیدرود تکیه کنیم و بتوانیم سال آبی خوبی را پشت سر بگذاریم.

 

پوشش سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی کشاورزان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر