کد خبر: 1056451 A

اسماعیلی مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، سالن های سینما و تئاتر، برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان‌های نارنجی قزوین و تاکستان تعطیل است و هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا سالن‌های سینما و تئاتر و همایش های فرهنگی و هنری، تعطیل شد. زمانی که وضعیت شهری نارنجی می شود گروه های کاری که در درجه سوم و چهارم قرار دارند، تعطیل می شوند که سالن های سینمایی و تئاتر از آن جمله هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرهای قزوین و تاکستان در وضعیت نارنحی قرار دارند، یادآور شد: فعالیت سینما و تئاتر و برنامه های فرهنگی و هنری در این دو شهر تعطیل است و تا زمانی که این شهرها نارنجی هستند این تعطیلی ادامه خواهد داشت.

اسماعیلی افزود: بازگشایی سالن های سینما و تئاتر منوط به این است که وضعیت شهرهای نارنجی به زرد یا آبی تغییر کند. از همین رو بازگشایی مجدد تئاتر و سینماها به تصمیم‌ گیری ستاد کرونا مربوط می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، در مورد فیلم های اکران نوروزی اظهار داشت: در شرایط کرونا به علت اینکه بیشترین آسیب را فیلم‌ها می‌بینند، خیلی‌ها دوست نداشتند فیلم‌شان اکران نوروزی شود چون وضعیت فعالیت سینماها مشخص نبود، به هر حال تصمیم‌گیری‌ها به صورت یک‌باره اتفاق می‌افتد. بدیهی است در چنین شرایطی در مرتبه اول فیلم‌ها بیشترین آسیب را می‌بینند.

وی تاکید کرد: ستاد مبارزه با کرونای سازمان سینمایی، تمهیداتی برای سینماهایی که در این ایام آسیب دیده‌اند، پیش‌ بینی خواهد کرد.

استان قزوین برنامه های فرهنگی تئاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر