کد خبر: 1056302 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: سد سفیدرود که تامین کننده آب ۱۷۲ هزار هکتار شالیزار گیلان است ، در هشتمین روز بهار سرریز شد.

به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: ذخیره آب پشت سد سفیدرود در حال حاضر یک میلیارد و ۷۵ میلیون مترمکعب است.

خرمی با بیان اینکه دبی ورودی آب سد سفیدرود در حال حاضر ۱۲۱ مترمکعب بر ثانیه است، افزود: این حجم ورودی آب به سد، در مقایسه با پارسال به نصف کاهش یافته است که نگران کننده است.

وی علت کاهش شدید آورد آب سد سفید رود را ذوب شدن زودهنگام پوشش برف کوهستان‌های حوزه آبریز سدسفیدرود به علت وزش باد گرم در زمستان دانست و گفت: در حال حاضر پوشش برف قابل ملاحظه‌ای در این کوهستان‌ها وجود ندارد تا تامین کننده ورودی آب سد سفیدرود در ماه‌های آینده باشد که براساس تصمیم اعضای کمیته منابع ومصارف آب استان، نوبت بندی آب این سد برای مدیریت توزیع، در زمان مناسب انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، از کشاورزان خواست از آب حاصل از بارندگی‌ها برای شخم زدن و آماده‌سازی شالیزار‌ها استفاده کنند تا آب سد سفیدرود، صرف کاشت و داشت برنج شود.

برنج کوهستان وزش باد برنامه ریزی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر