کد خبر: 1056066 A

معاون میراث‌فرهنگی استان خبر داد:

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از صدور دو مجوز جدید مجموعه‌داری برای این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مرجان اکبری با اعلام این خبر افزود: با عنایت به ماده ۲۰ فصل سوم مصوبه هیات وزیران در سال ۱۴۰۰ تحت عنوان آئین‌نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی‌تاریخی مجاز، این دو پروانه مجموعه‌داری از سوی اداره کل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر شد.

وی ادامه داد: مجموعه آثار تاریخی، فرهنگی و مردم‌شناسی متعلق به «محمود حیدری» در شهر خرو‌ از شهرستان زبرخان به عنوان پانزدهمین مجموعه‌دار این استان و هم‌چنین مجموعه قاشق و چنگال متعلق به موزه‌ سیار و خصوصی بین‌المللی کودکان پارس به مدیریت و مالکیت «سوسن نیکذات» مدیر و موسس این موزه در مشهد به عنوان شانزدهمین مجموعه، صادر شد.

اکبری گفت: خراسان رضوی همواره از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی‌تاریخی مجاز، وفق مقررات اداری و در راستای حفظ و معرفی آنها و اخذ مجوز رسمی فعالیت، استقبال کرده و هم‌اکنون حدود ۱۵ درصد مجموعه‌داران رسمی و دارای مجوز کشور در این استان فعال هستند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با درخواست از تمام دارندگان و‌ مالکان مجموعه آثار تاریخی و فرهنگی مجاز اظهار کرد: با اطمینان خاطر و بدون هیچ‌گونه دخل و تصرفی توسط این اداره‌کل، قادر هستند که نسبت به درخواست خود مبنی بر اخذ مجوز و پروانه رسمی بهره‌برداری اقدام کنند و از مزایا و تسهیلات بانکی برای تجهیز و سامان‌دهی مجموعه‌ خود بهره‌مند شوند.

آثار تاریخی خراسان رضوی گردشگری و صنایع دستی مرجان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر