کد خبر: 1056030 A

حاتمی خبر داد:

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، گفت: در سال ۹۹ و در دو مرحله یک هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده، خط سه قطار شهری و توسعه ناوگان اتوبوسرانی جذب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی حاتمی در این خصوص افزود: با توجه به کمبود منابع اوراق مشارکت در کشور و متقاضیان بسیار فرآیند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت روند پیچیده و طولانی دارد.

وی اضافه کرد: در بحث دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت در سال ۹۹ در یک مرحله موفق به دریافت مجوز ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت با ضمانت بانک ملی و پرداخت صد در صدی از سود و اصل اوراق توسط شهرداری مشهد برای بافت فرسوده شدیم که این اوراق در اوایل سال ۹۹ منتشر شد.

حاتمی، به دریافت مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در روزهای پایانی سال گذشته اشاره و اظهارکرد: از ماه های قبل پیگیری ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت آغاز و جلسات زیادی با سازمان برنامه وبودجه کشور برگزار شد.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد،تصریح کرد: در پی این تلاشها خوشبختانه موفق شدیم ۱۹ اسفند ماه مجوز سازمان مدیریت برنامه وبودجه کشور را برای انتشار ۱۰۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصد از اصل وسود اوراق توسط دولت را دریافت کنیم.

وی افزود: همزمان با پیگیری‌ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت با بانک‌ها نیز برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق نیز وارد مذاکره شدیم تا سرانجام بانک صادرات به عنوان بانک عامل انتخاب شد.

حاتمی، با بیان اینکه هر ساله بسیار تلاش کرده ایم تا انتشار اوراق مشارکت به پایان سال منتهی نشود اما این موضوع تاکنون میسر نشده است، اضافه کرد: با توجه به این موضوع و با پیگیری های بسیار ساعت بیست روز ۲۸ اسفند موفق به دریافت مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از بانک مرکزی شدیم.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد،گفت: به دنبال آن ساعت ۲۴ انتشار اولیه بخشی از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت که ۷۰۰ میلیارد تومان برای خط سه قطار شهری و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر برای نخستین بار جهت توسعه ناوگان توبوسرانی است منتشر شد.

وی با تاکید بر اینکه باقی مانده اوراق نیز در مراحل بعدی منتشر خواهد شد،گفت: در مجموع در سال ۹۹ در یک مرحله ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده حرم مطهر رضوی و در مرحله دیگر ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط سه قطر شهری و ناوگان اتوبوسرانی جذب شده است.

حاتمی در پایان ضمن تشکر از مدیران و کارکنان محترم بانک صادرات و اداره اعتبارات بانک مرکزی ادامه داد: در حال حاضر برای سال ۱۴۰۰ نیز پیگیر استفاده از ظرفیت انتشار اوراق مشارکت هستیم که تاکنون سهم ۲۵۰ میلیارد تومانی شهرداری مشهد از اوراق مشارکت برای بافت فرسوده مشخص شده است که به دنبال افزایش سهم مشهداز این بخش هستیم.

حرم مطهر دولت روزهای پایانی سال شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر