کد خبر: 1055826 A

استاندار هرمزگان اعلام کرد:

استاندار هرمزگان گفت: ورود مسافر به استان در همسنجی با مدت زمان مشابه در سال ۹۹، ۱۵درصد افزایش و در همسنجی با سال ۹۸، ۸۵درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، فریدون همتی امروز در ارتباط زنده تصویری با روحانی رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه طی بازه زمانی ۲۷ اسفندماه ۹۹ تا پنجم فروردین ماه سال جاری، بیش از ۶۰۰ هزار نفر وارد استان شده اند، اظهار کرد: طی این مدت بیش از ۲هزار تست کووید از مسافران ورودی گرفته شد که تست هفت نفر از این افراد مثبت اعلام شد و تدابیر لازم در خصوص قرنطینه این افراد اندیشیده شد.

وی افزود: ورود مسافر به استان در همسنجی با مدت زمان مشابه در سال ۹۹،  ۱۵درصد افزایش و در همسنجی با سال ۹۸، ۸۵درصد کاهش یافته است.

استاندار هرمزگان، ضمن قدردانی از همراهی قابل قبول مردم در مدیریت بیماری کرونا، تصریح کرد: درآمد حدود ۳۷درصد کسبه استان از آغاز شیوع کرونا تا کنون به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و تصمیماتی ستاد ملی و استانی باید به گونه ای باشد که در کنار بخش سلامت، معیشت مردم دچار خلل نشود.

همتی بیان کرد: برخی نواقص وجود دارد اما نباید اتفاقات خوبی که در زمینه مدیریت بیماری کرونا با همراهی مردم رخ داده است نادیده گرفته شود.

وی اظهارامیدواری کرد با تدوام شرایط مناسب فعلی، هرمزگان در هفته دوم تعطیلات نیز شرایط خوبی داشته باشد.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به تداوم فعالیت های عمرانی در ایام تعطیلات نوروز، گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۵۳۱تختخوابی بندرعباس که یکی از پروژه های شاخص استان به شمار می رود با روند مطلوبی در حال انجام است و در تعطیلات نوروز هیچ یک از فعالیت های عمرانی و تولیدی متوقف نشده است.

ایام نوروز تعطیلات رئیس جمهور شاخص هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر