کد خبر: 1055781 A

به مناسبت 7 فروردین منتشر شد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت 7 فروردین ماه «روز ملی هنرهای نمایشی» پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش ایلنا از بوشهر، در متن پیام فاطمه کرمپور آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود. ما که از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر که ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره می‌بریم وظیفه خود می‌دانیم که برای رشد و بالندگی و توسعه و تعالی این هنر گام برداریم. باور و ایمان ما به این هنر این است که هنر تئاتر با وسعت فکر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه کهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است.

هنر تئاتر ثمره کار و حضور گروه زیادی از کسانی است که برای رشد و بالندگی آن تلاش زیاد نموده و حاصل آن موجب ثروت زیاد ما از این دریای شور و عشق و قدرت آفرینشگری برای امروز و آیندگان است. پس وظیفه داریم قدردان هنرمندان و فعالان و حامیان و مخاطبان و همه کسانی باشیم که در راه این میراث شایسته و ارزشمند به عنوان یک موهبت خداوند گام برمی‌دارند. در این روز خجسته که در همه جهان وجود و ارزش تئاتر جشن گرفته می‌شود افتخار بزرگ ما خدمت به خانواده بزرگ هنرمندان تئاتر و قدرشناسی از اساتید و پیشکسوتان و فعالان پرتلاش این هنر است.

آرزوی ما خدمتگزاران این هنر عزت و سربلندی و موفقیت برای خانواده هنرمندان تئاتر است که «روز ملی هنرهای نمایشی» را شایسته ارزش و جایگاه هنرمندان این رشته می‌دانیم. این جشن خجسته بر همه آنهایی که به تئاتر ارزش و اعتبار بخشیده و برای اعتلای آن تلاش می‌کنند مبارک باشد.

تئاتر جهان خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر