کد خبر: 1055776 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کرد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آغاز روند افزایشی مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به دلیل سفرهای نوروزی هموطنان به این خطه اعلام کرد: تاکنون بیش از هشت هزار نفر از مردم استان در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، عباسعلی درستی در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: واکسیناسیون این تعداد از شهروندان به معنای عادی شدن شرایط نیست و سفرهای نوروزی موجب افزایش مبتلایان به کووید۱۹ در آذربایجان شرقی شده است.

وی افزود: تاکنون کارکنان بهداشت و درمان، ساکنان خانه های سالمندان و آرامستان های آذربایجان شرقی در برابر کرونا واکسینه شده اند و از امروز نیز واکسیناسیون پارکبانان شهرداری تبریز آغاز می شود. 

وی با هشدار مجدد نسبت به تبعات افزایش سفرهای نوروزی به آذربایجان شرقی و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۵ درصد به تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان افزوده شده است و تعداد بستری ها از زیر ۴۰۰ به ۴۷۰ بیمار در استان افزایش یافته است. 

درستی ادامه داد: تعداد فوتی ها هنوز روند ثابتی دارد و از یک تا چهار نفر در روز متغییر است که با توجه به افزایش مبتلایان پیش بینی می شود این تعداد نیز افزایشی شود. 

وی در پاسخ به این سئوال که سرعت واکسیناسیون در آذربایجان شرقی چه روندی خواهد داشت، گفت: عمل واکسیناسیون با توجه به تحویل تعداد واکسن ها و اولویت بندی های اعلامی انجام می شود. 

 سرازیر شدن سیل مسافران نوروزی به آذربایجان شرقی در روزهای گذشته موجب شد که رنگ کرونایی شهرستان جلفا از زرد به نارنجی و شهرستان سراب از نارنجی به قرمز تغییر یابد.

آذربایجان شرقی دانشگاه علوم پزشکی سالمندان سفرهای نوروزی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر