کد خبر: 1055654 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی پیش بینی کرد فردا و پس فردا کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر اتفاق بیفتد.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با اعلام این خبر افزود: امروز در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، قم، مرکزی، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و بخش‌های شمالی خراسان رضوی شاهد رگبار‌های بهاری خواهیم بود که فردا عصر نیز در همین استان‌ها همین پدیده را انتظار داریم.

وی گفت: البته با شمالی شدن جریان‌های هوا در استان‌های ساحلی خزر هم علاوه بر اینکه بارندگی آغاز می‌شود، روند کاهش دما را پیش رو خواهیم داشت به این ترتیب که فردا و پس فردا ۶ تا ۱۲ درجه انتظار خنک شدن هوا را در استان‌های ساحلی خزر داریم.

کارشناس هواشناسی افزود: فردا و پس فردا در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، بخش‌هایی از استان گیلان، مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی و شرقی شاهد بارندگی خواهیم بود و تمرکز بارش‌ها در استان خراسان رضوی خواهد بود.

ضرابی گفت: پس فردا در نوار شمالی کشور انتظار رگبار‌های بهاری را داریم و تمرکز بارش‌ها در شرق سواحل دریای خزر، ​منطقه شرق مازندران، استان گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود.

وی پدیده غالب امروز و فردا در شرق و جنوب شرق کشور را وزش باد خواند و افزود: این پدیده موجب کاهش کیفیت هوا و گرد و خاک می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آب‌های خلیج فارس هم با توجه به وزش باد نسبتا شدید در بخش‌های شمالی، مواج و متلاطم خواهد بود.

اصفهان خلیج فارس سازمان هواشناسی گرد و خاک وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر